כיתה מתנדבת

כיתה מתנדבת

ארגון ביקורים הוקם בשנת 2011 ופועלת מידי יום בבתי חולים ברחבי הארץ במטרה לשמח, לעודד ולבקר מאושפזים ובני משפחותיהם.                                  היעד העיקרי של העמותה הוא לעורר שינוי חברתי בקהילה ובכך לייצר ערך חברתי של תרבות ביקור חולים אשר קודם כל מתחילבחינוך“.                             
העמותה פועלת כבר שנים בשיתוף משרד החינוך אגףחברה מנהל ונוער” 
ומפעילה את התכנית למעורבות חברתית בהתאם לנוהלתקנת מתנדביםכאשר מטרת התכנית היא ללוות במשך כל שנת הלימודים את בתי הספר באזורים בהם העמותה פעילה.

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה הכניסה של מתנדבים לבתי החולים הוגבלה ולכן הקמנו פרויקט התנדבות מיוחד דרך הדיגיטל לבני נוער.

נגן וידאו

התכנית פועלת ב- 3 שלבים עיקריים:

שיעור לערכים ונתינה:

בשלב זה יועבר לתלמידים בכיתה היכרות ראשונית על פעילות העמותה מלווה במצגת כאשר בנוסף יועברו מערכי שיעור ותכנים חינוכיים אשר קשורים ישירות או בעקיפין לפעילות העמותה אשר תספק לרכז החברתי/מחנך את מערכי השיעור השונים כגון : התנדבות ונתינה לאחר, ביקור חולים וחשיבותו, מנהיגות, להיות קשיש, בריאות הגוף והנפש, עבודת צוות, אחריות, ערבות הדדית. הלמידה כוללת: דיונים במליאה, צפייה בסרטונים, עבודה בזוגות, עבודה קבוצתית תרגול וסימולציות.

כיתה מתנדבת:

פעילות ביקור חולים באחד מבתי החולים בהם העמותה פעילה. זה שלב אשר משלים את השלב הקודם "מתאוריה למעשה". הכיתה תגיע בליווי צוות חינוכי מבית הספר לפעילות ביקור חולים בליווי צמוד של אנשי העמותה, תתקיים פעילות גיבוש והסבר על כל הנהלים והצרכים של בית החולים, חלוקה לקבוצות קטנות כאשר כל קבוצה תקבל עגלה מלאה בכל טוב ופיזור העגלות למחלקות השונות לחלוקה ושיח עם המאושפזים ובני משפחותיהם. בסיום תתקיים שיחת סיכום אינטראקטיבית שבה נוכל לשמוע ולהכיל את חוויות התלמידים מהפעילות ולאחר מכן ימלאו יחולק משוב עם שאלות מנחות אשר מטרתו להעצים את "תהליך הרפלקציה" של התלמידים.

גיוס והסברה:

בשלב זה כאשר התלמידים מבינים את פעילות וחשיבות העמותה והפכו שגרירים. כל כיתה/שכבה/בית הספר אשר משתתפים בפעילות השנתית, לקראת החגים מגייסים את בני משפחותיהם,לרכישת מארזי שי ברוח החג עבור המאושפזים. כתודה ואות הוקרה יחולקו פרסים אטרקטיביים לתלמידים המצטיינים.

צרו איתנו קשר

מעוניינים לקבל מידע נוסף?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם
הרשמה להתנדבות - נאמן משרדי

פרטים אישיים:


שם מלא
טלפון נייד
תעודת זהות:
אימייל
תאריך לידה:

פרטי התנדבות:


לאיזה ארגון את/ה משתייך?
מס' שעות שנתיות להתנדבות?
בחירת יום קבוע להתנדבות:
בחירת שעות להתנדבות


הרשמה להתנדבות - נאמן שטח

פרטים אישיים:


שם מלא
טלפון נייד
תעודת זהות:
אימייל
תאריך לידה:

פרטי התנדבות:


מקום התנדבות מבוקש:
לאיזה ארגון את/ה משתייך?
מס' שעות שנתיות להתנדבות?
בחירת יום קבוע להתנדבות:
בחירת שעות להתנדבות