“תרמתי במשרד”: כך תשמרו על העובדים מרוצים ויעילים יותר

התנדבות במסגרת העבודה הפכה בשנים האחרונות לעניין בלתי נפרד מחייה של חברה. האתגרים הרבים שמציב העידן החדש למנהלים, מודעות חברתית גבוהה מצד העובדים, ולא פחות מכך – יוקרה הנלווית לארגון שתורם לקהילה, הפכו את הפעילות ההתנדבותית בשעות העבודה לכלי מוכח לגיבוש עובדים וליצירת גאוות יחידה. אם בעבר הביטוי “תרמתי במשרד” היה שגור בפה של מי שרצה להתחמק מתרומה, היום מדובר בדרישה של ממש.

בעידן דינמי שבו אנו מצויים תחלופת עובדים שכיחה מאוד. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות גילו כי לדור העובדים החדש יש סדר עדיפויות משלו. פעילות חברתית ממוסדת זכתה לפופולריות רבה עוד לפני הקורונה, אבל עם פרוץ המגפה הנושא תפס תאוצה. מחקרים רבים נעשו בתחום והעלו נתונים שלא משתמעים לשתי פנים – ארגון בריא הוא כזה שתורם לקהילה. 

התנדבות עובדים כחלק מפעילות גיבוש ותרומה לקהילה

 

באתר האמריקאי Thriveglobal.com פורסם מחקר רחב בנושא שבו נמצא כי ל-75 אחוזים מהעובדים ישנה ציפייה שמקום העבודה שלהם יהיה מעורב בפעילויות של חברתיות – על ידי התנדבות או באמצעות תרומות כספיות או אחרות. במחקרים אחרים ניתן הסבר מדוע עולה הדרישה להתנדב: כמעט שישה מתוך עשרה עובדים (57%) העידו כי לאחר ההתנדבות עלתה בהם תחושת סיפוק רבה והרגשה שהצליחו לעשות שינוי לטובה להשפיע ולחוש בעלי ערך עצמי גבוה יותר.  

היבט נוסף עליו הצביעו המחקרים השונים, הוא כיצד השפיעה פעילות התנדבותית משותפת במסגרת שעות העבודה על היחסים בתוך הארגון. את הממצאים שהתקבלו אפשר לסכם בביטוי אחד בן שתי מילים: “גאוות יחידה”. מרבית הנשאלים העידו על חיזוק משמעותי בקשרים ושיתופי הפעולה בינם לבין עמיתיהם, זאת, יחד עם העצמת החיבור והשייכות בינם לבין מקום העבודה. כולם מרוויחים. לא מדובר בטרנד חולף, התנדבות בארגון היא הפתרון לאתגר שמציב העידן החדש.   

התנדבות במסגרת העבודה הפכה בשנים האחרונות לעניין בלתי נפרד מחייה של חברה. האתגרים הרבים שמציב העידן החדש למנהלים, מודעות חברתית גבוהה מצד העובדים, ולא פחות מכך - יוקרה הנלווית לארגון שתורם לקהילה, הפכו את הפעילות ההתנדבותית בשעות העבודה לכלי מוכח לגיבוש עובדים וליצירת גאוות יחידה. אם בעבר הביטוי "תרמתי במשרד" היה שגור בפה של מי שרצה להתחמק מתרומה, היום מדובר בדרישה של ממש. בעידן דינמי שבו אנו מצויים תחלופת עובדים שכיחה מאוד. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות גילו כי לדור העובדים החדש יש סדר עדיפויות משלו. פעילות חברתית ממוסדת זכתה לפופולריות רבה עוד לפני הקורונה, אבל עם פרוץ המגפה הנושא תפס תאוצה. מחקרים רבים נעשו בתחום והעלו נתונים שלא משתמעים לשתי פנים - ארגון בריא הוא כזה שתורם לקהילה.

עמותת ביקורים מפעילה ימי גיבוש חווייתיים לעובדים כבר למעלה מעשור. בשנים האחרונות פיתח הצוות המקצועי של עמותה מערך התנדבות ייחודי לארגונים ולצוותי עובדים. תוכנית שמאפשרת להתנדב ולתרום לקהילה מכל מקום – מהמשרד, מהבית, מהמחשב, מהנייד או בביקור חולים קבוצתי במחלקות האשפוז של בתי החולים. הפעילויות שמציעה העמותה שמות דגש על ערכים כמו נתינה, עבודת צוות, עזרה לזולת, הקשבה וראיית האחר. כל אלו לצד קיום מצוות ביקור חולים. 

 

עשרות בתי עסק וחברות לקחו חלק בתוכנית ההתנדבות של ביקורים, זכו למיתוג חברתי יוקרתי ולעובדים מרוצים ויעילים יותר. ההרשמה בעיצומה.  

אולי גם יעניין אותך:

צרו איתנו קשר

מעוניינים לקבל מידע נוסף?
מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

הרשמה להתנדבות - נאמן משרדי

פרטים אישיים:


שם מלא
טלפון נייד
תעודת זהות:
אימייל
תאריך לידה:

פרטי התנדבות:


לאיזה ארגון את/ה משתייך?
מס' שעות שנתיות להתנדבות?
בחירת יום קבוע להתנדבות:
בחירת שעות להתנדבות


הרשמה להתנדבות - נאמן שטח

פרטים אישיים:


שם מלא
טלפון נייד
תעודת זהות:
אימייל
תאריך לידה:

פרטי התנדבות:


מקום התנדבות מבוקש:
לאיזה ארגון את/ה משתייך?
מס' שעות שנתיות להתנדבות?
בחירת יום קבוע להתנדבות:
בחירת שעות להתנדבותדילוג לתוכן